Таа е најбогата српска пејачка: Една нејзина чанта чини колку два стана во Скопје

Пејачката Дијана Јанковиќ, попозната како Диди Џеј, која во 2013 година се омажи за ИТ експертот Даниел Роквиќ, дваесет години постар од неа, е една од најбогатите пејачки на српската естрада.

Кога се во Србија, живеат во Врачар во куќа од 500 квадрати. Имаат три куќни помошнички бидејќи гардеробата на Дијана вреди половина од куќата и треба да се одржува.

Во својата колекција Дијана има „Hermes Birkin“  чанта која чини исто како два стана во Скопје.

Имено, за таа чанта, која се продавала за 100.000 долари, имало листа на чекање од дури шест години.

Пејачката купила и чевли на кои, како што вели, има златни „ролекс“ часовници.

03.02.2023 - 21:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега