Судиите Начевски и Николов во Бомбакис поткаст: „Едвај спасивме жива глава во Тунис“

Едни од најпознатите судии во светот на ракометот, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски се вечерашни гости во Бомбакис поткастот. 

Откриваат зошто сметаат дека надвор се повеќе ценети, во споредба со домашниот терен. 

Во „Бомбакис поткастот“ раскажуваат за најинтересните искуства, но и за тоа како едвај спасиле „жива глава“ на натпревар во Тунис. 

21 часот, вечерва на Јутјуб каналот на Бомбакис, со Вашиот домаќин Кристијан Станковски... Не пропуштајте.

10.03.2024 - 17:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега