Стружанка почина во болница во Охрид - била однесена во тешка состојба

52-годишна стружанка починала во Општата болница во Охрид откако претходно била однесена во тешка здравствена состојба.

-Вчера во 16.25 часот во СВР Охрид е пријавено дека во ЈЗУ Општа болница Охрид, во тешка здравствена состојба е примена Т.К.(52) од Струга, која и покрај укажаната помош, по кратко време починала.  За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатат е предадено на семејството, велат од МВР.

 

28.02.2024 - 14:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега