Струмица: Малолетник ја силувал својата девојка

Триесет и осумгодишна мајка од струмичко село вчера во Полициската станица во Струмица пријавила дека малолетник од извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка со која бил во љубовна врска, соопштија денеска од СВР Струмица.
Како што се наведува во соопштението, малолетникот ја извршил обљубата во периодот од август до ноември лани.

Од полицијата додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

27.02.2024 - 13:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега