Страшно невреме под пелистерието: Град предизвика големи материјални штети (ФОТО)

Големо невреме проследено со град попладнево го зафати под пелистерието и ски-центарот „Стрежево“ – Нижеполе, при што се предизвикани материјални штети.

На профилот на ски-центарот беа објавени фотографии од невремето.

„За жал има и материјални штети на објекти во селото и на патот кој води кон ски-центарот.Овие фотографии покажуваат колку град е наврнат во ски - центарот , исто како да е права зима за жал...“, објавија на профилот.

 

14.05.2022 - 22:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега