Стоилковски: Вчера во Скопје е нападнат советник на ВМРО-ДПМНЕ од општината Аеродром

„Насилствата на СДСМ против изборите не застануваат! Вчера во Скопје е нападнат советник на ВМРО-ДПМНЕ, советник од општината  Аеродром, воедно претседател на општинскиот младински комитет на ВМРО-ДПМНЕ, вечерта еден час по полноќ“-потенцираше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.
„Во тоа време група предводена од директорот на ЗОО Скопје, директор поставен од Петре Шилегов, познат како Чомбе, при присуство на полиција, води група за оштетување на изборните билборди на ВМРО-ДПМНЕ, што е најстрого забрането со закон“-додаде Стоилковски.
 

28.10.2021 - 12:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега