Српскиот државјанин во несреќата, додека бил повреден, помагал и на другите: Го посети српскиот амбасадор во Бугарија

Српскиот амбасадор во Бугарија, Жељко Јовиќ го посетил во болница српскиот државјанин Љуљзим Сулејмани, кој утрово бил повреден во тешната автобуска несреќа кај Софија.

– И покрај повредата, помогна во евакуацијата на патниците! Добро се чувствува, редовно ќе го посетуваме – се наведува во соопштението на Амбасадата, објавено на Твитер.


 

23.11.2021 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега