Сретен: 14 години за Тоше гласно зборуваа оние кои немаа што да кажат, а молчеа тие кои го познаваа

Многумина во саботата се сеќаваат на денот пред 14 години кога од овој свет замина нашата најголема музичка ѕвезда која сме ја имале до сега, големиот Тоше Проески.

Светската и македонска легенда Тоше Проески остави траен белег на музичката сцена, остави безброј хитови, кој вртат и ќе вртат уште многу години.

Многу генерации израснаа со неговите хитови, салите и плоштадите беа полни на неговите настапи, беше миленик на цел Балкан, но и пошироко.На тoj ден посебно се присетуваат на него, а после 14 години неговиот голем пријател Сретен пред камерите на „Бекстејџ“ се одлучи да прозборе и си ја отвори душата за таа кобна ноќ.

18.10.2021 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега