Среќни вести: Во скопската зоолошка се родија две волкчиња (ФОТО)

Периодов ни доаѓаат убави вести од Зоолошката градина во Скопје, каде што се родија мали лавчиња, лама, лемури, камила и бебе лама.

Сепак, тоа беше само почетокот на радосните вести од Скопје ЗОО, затоа што се родиле две бели волкчиња.

СКопје ЗОО објави фотографии на нивниот профил на Фејсбук.

12.05.2022 - 12:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега