Среќни вести: Од следната недела поевтино брашно

Од следната недела ќе следува дополнително намалување на цената на брашното од нашите производители. Оваа информација штотуку ја обелодени министерот Крешник Бектеши на социјалната мрежа ФБ.
 
„Денеска бев информиран дека од наредна недела ќе следи дополнително НАМАЛУВАЊЕ на цената на БРАШНО, од нашите производители!
Нашата држава има општествено одговорни компании“; стои во објавата на министерот Бектеши.

23.03.2023 - 19:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега