Србија: Си го убил газдата, па го закопал на фарма

 

Тибор К. (35) од Хоргош бил уапсен од страна на полицијата поради сомнение дека го убил Радула Топлиќанин (75).

 

35-годишниот маж живеел под кирија кај Радула, а на истражните органи им признал дека го убил откако го турнал. Старецот паднал на земја и повеќе не давал знаци на живот. Тој го кренал неговото тело и го ставил во автомобил, по што го закопал во близина на една фарма.

 

Осомничениот бил во пртивор поради второ кривично дело, по што ќе заврши зад решетки.

 

 

13.05.2022 - 22:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега