Србија: 311 нови случаи, 8 починати

Во последните 24 часа во Србија починаа осум лица како последица од коронавирусот, а регистрирани се нови 311 случаи.

Хоспитализирани се вкупно 4.196 луѓе, од кои 146 се на респиратори, јавуваат српските медиуми.

Во текот на изминатите 24 часа направени се 8.395 тестирања.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.08.2020 - 15:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега