Спремајте повеќе пари: Поскапуваат горивата по полноќ

 

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,92% во однос на одлуката од 13.2.2023 година.

Новите цени кои ќе важат од вечерва по полноќ се: 

ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар);

ЕУРОСУПЕР БС – 98 84,50 (денари/литар);

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77,00 (денари/литар);

Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 76,50 (денари/литар);

Мазут М-1 НС 42,262 (денари/килограм).

20.02.2023 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега