Спремајте повеќе пари: Поскапуваат бензините

За 1,5 денари поскапуваат малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, додека пак на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) цената останува иста.

Цената на Мазутот М-1 НС исто така се зголемува за 0,6 денари и ќе чини 42,4, а зголемување од 1,5 денари има и кај Екстра лесното 1 (ЕЛ-1) кое ќе чини 71,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

ЕУРОСУПЕР БС – 95 и ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе се продаваат за 81,5 денари, односно за 83,5 денари по литар.

17.07.2023 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега