Спасовски: МВР заштеди електрична енергија во вредност од 45 милиони денари (ФОТО)

Заштеда на електрична енергија во МВР од 7 до 33 проценти односно во 2021 заштедата е во износ од речиси девет милиони денари, а во 2020 цели 45 милиони денари, а како основа е земена 2017 година, објави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејбук профил.

– Како раководство на МВР континуирано ги следиме потребите и можностите за наоѓање на нови решенија кои ќе придонесат до рационално користење на електричната енергија и енергенсите за активно вклучување во намалување на потребите во време на потенцијалната енергетска криза, напиша Спасовски.

Сината униформа дејствува за зелена околина, порача министерот Спасовски на фејсбук. 

05.08.2022 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега