Спасовски: Главниот извршител на убиството е во бегство

 

Главниот организатор и извршител на убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на велешанецот Панче Жежовски е во бегство, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешата прес конференција.

- Главниот организатор и извршител кој со пиштол на 27 ноември според досегашните утврдени докази некаде околу 10 часот ја усмртил малолетничката исплашен од доказите до кои може да дојде полицијата на веќе започнатата истрага после првата пријава, можам да ветам дека ќе сторам се и јас и институцијата ова лице или ако сакате подобро на овој монструм на кој му ја следиме трагата час поскоро штом стапне на наше тло да биде изведен пред лицето на правдата, кажа Спасовски. 

04.12.2023 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега