Сообраќајот прекинат во два правци: Има одрон на патот кон ГП Блаце

На патот кон ГП Блаце има одрон во близина на м.в. Вражји Вир. Сообраќајот е во прекин во двата правци, информираат од АМСМ.

Надлежните велат дека на граничниот премин не се пропуштаат возила бидејќи кај местото на одронот сеуште не е проодно.

17.05.2022 - 18:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега