Сообраќајка на регионалниот пат Охрид-Кичево под превој Пресека

Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Охрид-Кичево под превој Пресека (охридска страна), пренесува „Порта“.

Како што известуваат најверојатно се работи за директен судир помеѓу две возила, додека на лице место има пристигнато амбулантно возило и МВР.

Поради увид, сообраќајот се одвива споро во колона и отежнато.

Наскоро повеќе информации.

25.07.2021 - 19:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега