Сок кој ги прочистува крвните садови: Лесно се прави, а делува каковистински еликсир за здравје

Овој сок се прави многу лесно, а ќе ви ги прочисти крвните садови како никогаш досега.

Ова е вистински еликсир за здравје. После него ќе се чувствувате благодарно и силно.

Потребни состојки:

- 4 моркови

- 3 јаболка

- сок од 1/2 лимон

- парче исчистен ѓумбир (2см.) 

Подготовката никогаш не била поедноставна. Сите состојки ставете ги во соковник и добиениот сок испијте го веднаш.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.08.2020 - 14:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега