Софијанова: Нешто се случува со самиот вирус

Нешто се случува со самиот вирус, веројатно сега доаѓа и оној вирус на инфлуенца Х1Н1. Нешто се случува и на нивото на медицината. Овој вирус се уште е непознаница, кажа д-р Аспазија Софијанова, специјалист педијатар во емисијата Студи 10 на ТВ24.

„Треба повеќе физичка активност, добро се храниме, но треба да обрниме внимание по оние суплементи кои го подобруваат имунитетот. Здравиот живот влијае на имунитетот. Да не заборавиме на витаминот Д3. Треба да стане навика тоа“, кажа докторката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 15:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега