Со закана со пиштол решавал недоразбирања во сообраќајот

 

На 25.01.2023 во 14.00 часот во с. Батинци, Скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.М.(57) од с. Цветово, Скопско, затоа што околу 11.45 часот, по претходно недоразбирање во сообраќајот на подрачје на Кисела Вода, му упатил закани со пиштол на А.К.(43) од Скопје.

За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

26.01.2023 - 17:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа