Со возило излета од патот- Млад скопјанец загинал на лице место

Триесет и двегодишен скопјанец загина во сообраќајна несреќа синоќа на локалниот пат Ржаничино – Таор.

„Патничко возило „хонда“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(32) од Скопје, излетало од патот.Возачот починал на местото на незгодата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

27.07.2021 - 16:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега