Со пенкало си го преправил датумот на важност на патна исправа: приведен маж од Турција на граничниот премин Стар Дојран

Синоќа во 03.50 часот на Граничниот премин Стар Дојран, полициски службеници го лишиле од слобода Е.И.(56) од Република Турција.

При пасошка контрола било констатирано дека датумот на важност на неговата патна исправа бил преправан со пенкало.

 

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

19.09.2023 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега