Со едногласна одлука на 42 земји – членки, Северна Македонија стана полноправна членка на Унијата за Медитеранот

Со едногласна одлука на 42 земји – членки, Северна Македонија стана полноправна членка на Унијата за Медитеранот.

„РСМ во Унијата за Медитеранот - главна тема денес во Барселона. Честитки пристигнуваат лично од министрите за надворешни работи на ЕУ и другите медитеранските земји“, пишува Бујар Османи на социјалната мрежа ФБ.

24.11.2022 - 17:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега