Со девојка седел во автомобил, па го нападнале – со метална шипка му го искршиле возилото

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против А.Ќ.(26) од с. Јакимово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 13.07.2020 во 20:40 часот додека Д.К. бил со неговата девојка во патничко возило паркирано пред неговата куќа во Виница, дошол А.Ќ. и почнал да се заканува, а потоа со метални шипки физички го нападнал Д.К.  и удирал по возилото, оштетувајќи го.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 16:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега