Снуп Дог објави дека се откажува од пушењето марихуана, фановите се разочарани

Популарниот рапер Снуп Дог на својот Инстаграм објави дека се откажува од пушењето марихуана.

„По долго размислување и дискусија со моето семејство, решив да се откажам од пушењето. Ве молам почитувајте ја мојата приватност во овој момент“, напиша 52-годишниот музичар во објавата на Инстаграм.

Неговата одлука ги изненади следбениците бидејќи во текот на кариерата отворено зборуваше за својата љубов кон марихуаната, а некои дури беа тажни што Снуп ја донел оваа одлука.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by snoopdogg (@snoopdogg)

17.11.2023 - 23:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа