Снимки од дрон го покажуваат сиот ужас после силните експлозии во Бејрут(ВИДЕО)

 

Според најновите податоци, повеќе од 100 луѓе загинале, а повеќе од 4.000 се повредени, во стравичната експлоција која одекна во близина на пристаништето во Бејрут, најнаселениот дел од градот.

Најновата воздушна снимка ги покажува последиците од грозоморните експлозии што го зафатија Бејрут.

Експлозијата била еднаква на земјотрес со јачина од 3,5 степени, според германскиот гео-научен центар ГФЗ, а се слушнала и се почувствувала до Кипар, на повеќе од 200 километри преку Медитеранот, пренесува АП.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега