Снег вечерва во Македонија - еве каде вее во моментов

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб дожд има на Стража, Маврово, Струга, Македонски Брод и Пресека, а од слаб снег само на Попова Шапка, информира АМСМ во извештајот за состојбата на патиштата во 18 часот.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Во сила е обврската за задолжително носење зимска опрема во возила.

08.12.2022 - 19:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега