Славица Чуктераш проговори за нејзиниот здравствен проблем: Тешко е, но не сум единствена

Кога се појави на натпреварот на „Ѕвездите на Гранд“, сè знаеше дека Славица Чуктераш ќе биде една од најбараните пејачки во регионот.

Така и беше, сепак, Славица набрзо се соочи со тешка болест, поради која одлучи да се повлече од сцената на одредено време.

Иако болеста на Славица Чуктераш ја спречи пејачката одреден период да ја продолжи блескавата кариера, таа успеа да создаде семејство, да добие ќерка… А кога почувствува дека здравјето и се подобри, Славица реши да се врати на сцената со нов стил.

Пејачката Славица Чуктераш во емисијата „Премиера“ откри дека се уште се бори со проблемот со задебелувањето на гласните жици.

– На инхалации сум. Тешко е, кога ќе го слушнете тоа за прв пат. Нешто како, што ќе се случи со мојот глас? Меѓутоа, подоцна слушнав дека не сум била единствената, изјави Чуктераш.

29.03.2023 - 23:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега