Скопје1: Еден од уапсените за убиствата барал доктори во притвор, оти не му било добро

 

Еден од тројцата уапсени и осомничени за киднапирањето и убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, барал да биде прегледан од доктор, жалејќи се дека му е лошо, пренесува порталот „Скопје1“.

Станува збор за Велибор Манев, кој раскажа што се и правеле на Вања, но и на Панче, пред да бидат убиени. Тој барал да биде спроведен на доктор, посочувајќи дека има здравствен проблем. „Скопје1“ исконтактира со Филип Андов, директор на затворот „Скопје“. Тој посочува дека имало поплаки, но дека се е во ред.

„Проверена е состојбата, Улицето е во добра општа здравствена состојба“, изјавил Андов.

Целата вест прочитајте ја ТУКА.

04.12.2023 - 19:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега