Скопје: Саити од ДУИ е нов економски директор на Клиниката за уво, грло и нос

Кумановецот Илир Саити од ДУИ е именуван за економски директор на Универзитетската клиника за уво, грло и нос (ОРЛ) во Скопје.

Тој е назначен на функцијата минатата недела од министерот за здравство.


Саити по професија е дипломиран економист, а два мандати беше директор на ЈП „Пазаришта“ Куманово.

 

18.01.2022 - 16:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега