Скопје: Без вода повеќе улици

Без водоснабдување денеска од 10:30 часот ќе бидат жителите од улицата „Балзакова“, „Дренак“, „Драга Стојанова“, „Виктор Иго“ и „Невена Георгиева Дуња“.

Причина за прекинот е изведување водоводен приклучок на улицата „Балзакова 30“ за фирмата „Еуро билдинг“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување на активностите.

20.01.2022 - 08:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега