Скопјанка почина откако паднала во врела зимница

Жена на возраст околу 50 години починала, откако пред неколку дена паднала во врела зимница, објави „Скопје Инфо“.

Скопјанката заработила тешки изгореници по телото, по што била примена во скопската градска болница „Св. Наум Охридски“, каде што било констатирано дека таа била во алкохолизирана состојба, пишува „Скопје Инфо“.

Неколку дена подоцна жената им подлегна на сериозните повреди.

27.09.2022 - 16:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега