Скопјанец заработи кривична - бил затекнат додека продавал хероин

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.П.(46) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Пријавениот бил затекнат при продажба на хероин.

20.06.2024 - 16:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега