Скопјанец слушнал пукање додека седел со својот син - проектил паднал директно во нговиот дом

 

Вчера во околу 22:15 часот во Полициската станица Центар, С.Ф. од Скопје пријавил дека додека седел со неговиот малолетен син во една од собите од семејната куќа на ул.„Мирослав Крлежа“, се слушнало пукање од огнено оружје, а проектилот го пробил покривот и паднал на паркетот во нивна близина.

Како што информира МВР, повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2020 - 16:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега