Синот на Шилегов го отвора второто кафуле во Скопје

Лоциран во новиот шопинг мол во близина на кулите „Џевахир“, наскоро треба да започне со работа новиот кафе бар каде сопственик е синот на ексградоначалникот Петре Шилегов, објавува Курир.

На социјалните мрежи веќе се појавија објави на кои се рекламира новиот локал, името на кафулето е „Бабилон“.

Инаку, синот на ексградоначалникот, од пред две години е сопственик и на кафуле лоцирано во трговскиот центар „Ист Гејт“, а неофицијално тој менаџира и други бизниси лоцирани во Скопје, пишува Курир.

29.02.2024 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега