Симулирал пукање во деца во парк, па претепал маж – уапсен маж во Белград

 

Белградската полиција вчера го уапсила П.М. (31) поради насилничко однесување, пишува „Телеграф.рс“.

Според објавените информации тој синоќа дошол во парк полн со деца. Во еден момент почнал да симулира пукање во децата кои си играле таму, а потоа му пришол на еден човек кој бил присутен таму, и му удрил неколку шлаканици.

Полицијата кај уапсениот П.М. не нашла оружје.

По наредба на основното јавно обвинителство во Белград, во полиција му е одреден притвор до 48 часа, пишуваат српските медиуми.

30.05.2023 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега