Силување во Куманово: Возрасен маж извршил обљуба врз малолетно дете

 

Силувано дете во Куманово, а делото го пријавил таткото на жртвата.

„На 17.10.2020 во СВР Куманово, 43 годишен жител од Куманово пријавил дека машко лице извршило обљуба врз неговото малолетно дете“ информираат од полиција.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 16:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега