Силно невреме во регионот - лансирани дури 90 противградни ракети

Рекордна количина на противградни ракети биле лансирани од радарските центри на Ваљево и Фрушка Гора.

Екстремно невреме гја погодила територијата на градот Рума во текот на денов.

За само 15 минути од радарските центри на Ваљево и Фрушка Гора лансирани биле дури 90 ракети.

Ова е инаку рекордна количина на противградни ракети кои некогаш досега биле лансирани во така краток временски период.

Видеото погледнете го ОВДЕ.

11.06.2021 - 18:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега