Силјановска: Македонија мора да стане дел од Европа, а Европа дел од Македонија

Носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата фејсбук страница објави видео спот на кој ветуваат двапати повискои плати во образованието.

Силјановска во видеото вели дека нивната мисија е да има повеќе за секого!

Видо обраќањето може да го проследите во продолжение.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 13:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега