Силен земјотрес во Турција


Земјотрес со јачина 4,6 според Рихтер денеска ја потресе западна Турција.

Епицентарот на земјотресот е на 20 километри од градот Гелиболу во провинцијата Чанаккале, на длабочина од 13 километри.

Засега нема информации за настаната штета.

27.02.2024 - 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега