Силен земјотрес во Турција

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала го погоди градот Ардахан во Турција.

Канцеларијата за управување со вонредни состојби (АФАД) соопшти дека земјотресот ја погодил областа Голе во 17 часот и 8 минути по локално време.

Како што јави агенцијата Анадолија, земјотресот е регистриран на длабочина од седум километри.
Нема информации за штети или повредени.

27.09.2022 - 20:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега