Силен земјотрес во Бугарија

 

Земјотрес од 4,9 степени го погоди Пловдив, Бугарија.

Потресот се случил околу 14.30 часот по македонско време и траел околу 15 секунди.

Бил регистриран на длабочина од 2 километра, јавуваат бугарските медиуми.

07.06.2023 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега