Силен земјотрес ја стресе Јапонија

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди островот Шикоку во Јапонија.

Земјотресот е регистриран на 24 километри од Уваџима на длабочина од 41 километар, пренесува EMSC.

Нема предупредувања за опасност од цунами поради земјотрес, а засега нема информации за жртви или материјална штета.

17.04.2024 - 17:55

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега