Силен земјотрес ја стресе Хрватска

Земјотрес со јачина од 3,6 степени е измерен утрово околу 5.25 часот во Хрватска.

Епицентарот бил кај Глина, Хрватска, а граѓаните биле вознемирени.

„Многу се тресеше... Ни ја затресе куќата... За среќа беше кратко“, беа само дел од коментарите на жителите.

01.10.2022 - 14:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега