Силен земјотрес ја стресе Грција – жителите испаничени пробуваат да спасат „жива глава“

Нов земјотрес ја погоди Грција вечерва. Согласно податоците на надлежните, земјотресот е со јачина од 5 степени по Рихтер, а се случил неколку минути по 22 часот по локално време во морскот дел источно од островот Евија.

Станува збор за истиот епицентар каде што утрово беа регистрирани земјотреси меѓу 4,1 и 4,7 степени по Рихтеровата скала.

Информации за повредени и причинета материјална штета се очекуваат наскоро во текот на вечерта. 

29.11.2022 - 21:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега