Силен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Грција.

Според локалните медиуми, земјотресот бил почувствуван на Крит.

Епицентарот на земјотресот бил регистриран на 22 километри северозападно од Арви.

Потресот е регистриран на длабочина од пет метри, пишуваат грчките медиуми.

27.09.2021 - 09:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега