Силен земјотрес ја стресе Албанија

Во Јадранско Море во близина на Тирана синоќа 13 минути по полноќ е регистриран земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Епицентарот на земјотресот бил на 41 километар од Тирана и 27 километри северозападно од Драч на длабочина од 10 километри.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.10.2020 - 08:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега