Силен земјотрес ја погоди Турција


Силен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција.

Земјотресот се случил на длабочина од 11 километри, во областа Гоксун во Кахраманмараш.

Засега нема информации за евентуални жртви и материјална штета.

Турција синоќа беше погодена од земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот се случил на 46 километри јужно од Турхал, на длабочина од 10 километри.

18.04.2024 - 10:36

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега