Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Земјотрес од 5,1 степен според Рихтеровата скала го погоди северот на Јапонија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на Хокаидо, соопшти Националниот истражувачки институт за науки на земјата.

Засега нема податоци за жртви и материјална штета.

10.08.2022 - 19:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега